Mówi się, że czas płynie nieubłaganie. Połowa wakacji już za nami, więc czas na małe podsumowanie tego, co działo się w lipcu podczas Akcji Lato!


Już na samym początku wakacji, pod koniec czerwca rozpoczęła się pierwsze kolonie organizowane przez Zarząd Centralny – Jastarnia. Podczas ich trwania uczestnicy mieli okazję zintegrować się na plaży. Wzięli udział w Boskiej Liturgii odprawianej w Gdańsku, zwiedzili trójmiasto oraz Hel, a także mieli możliwość poznania każdego zakątka Jastarni. Oprócz tego, brali udział w zajęciach organizowanych na terenie ośrodka, które pobudzały kreatywne myślenie oraz ćwiczyły umiejętność pracy w grupie.


7 lipca rozpoczął się drugi obóz z serii Akcja Lato – obóz harcerski w Jarosławcu. Dwa tygodnie wypełnione były masą nowych doświadczeń i przygód. Była to niepowtarzalna okazja do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni, ponieważ w obozie brało udział ok. 170 osób. Oprócz harcerzy, w obozie brały udział osób niezrzeszone m.in z Wrocławia oraz Białegostoku. 


20 lipca wyruszyliśmy w góry do Murzasichle k. Zakopanego. Wśród licznych atrakcji znalazło się przede wszystkim: zwiedzanie Krakowa poprzedzone uczestnictwem w Boskiej Liturgii w krakowskiej cerkwi, wjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch, zwiedzanie Wielkiej Krokwi, park linowy, Aquapark. Przepiękne góry mogliśmy podziwiać podczas wędrówek nad Morskie Oko oraz po Dolnie Kościeliska. W dzień wyjazdu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pierwszej w historii Liturgii w okolicach Zakopanego. Na terenie ośrodka dzieci brały udział w zajęciach sportowych (na basenie oraz boisku), a także miały okazję do integracji i wspólnego spędzenia czasu.


Nieodłącznym elementem każdego z naszych obozów były modlitwy poranne i wieczorne czytane przez uczestników. Utrzymanie charakteru religijnego naszych kolonii i obozów jest niezwykle ważne i kultywowane już od wielu, wielu lat. To właśnie obozy z BMP w Polsce pomagają wychować dzieci w duchu chrześcijaństwa, podtrzymując tradycje, ucząc dzieci systematycznego czytania modlitw oraz uczestnictwa w nabożeństwach.

Na koloniach w Murzasichle i Jastarni było z nami łącznie 66 osób m.in. z Białegostoku, Hajnówki, Narwi, Kleosina, Grabówki, Bielska Podlaskiego, Czeremchy, Narewki, Woli Mrokowskiej, Siemiatycz, Białej Podlaskiej, Gródka, Lublina, Warszawy, Poznania, Dywity.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, dzieciom za świetnie spędzone chwile, a kadrze obozów za opiekę oraz poświęcony czas.

Do zobaczenia za rok!