W dniach 22-24 marca 2019 na Św. Górze Grabarce odbyło się Modlitewne Spotkanie Maturzystów. W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 osób przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Uczestnicy mieli możliwość oderwania się choć na chwilę od natłoku nauki, a samo spotkanie umożliwiło maturzystom wyciszenie się oraz duchowe przygotowanie do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach oraz możliwości przystąpienia do sakramentów Spowiedzi i Świętej Eucharystii.

Spotkanie rozpoczęło się piątkowym nabożeństwem wieczornym w cerkwi na św. Grabarce. Po służbie i wspólnej kolacji uczestnicy mieli okazję w sposób anonimowy zadać nurtujące ich pytania opiekunom duchowym przybyłym na spotkanie.

W sobotę po Boskiej Liturgii odbyły się prace na rzecz monasteru aby „odświeżyć” Świętą Górę po zimie. Wspólna pomoc siostrom umożliwiła również lepsze poznanie się i zawarcie nowych znajomości.

Po zakończonych pracach zmęczeni fizycznie, ale z uśmiechem na twarzach uczestnicy udali się na obiad, gdzie mogła porozmawiać z Jego Ekscelencją Biskupem Siemiatyckim Warsonofiuszem.

Następnie po wieczornej służbie został poświęcony krzyż w intencji maturzystów.

Wieczorem młodzież miała okazję obejrzeć spektakl przedstawiany przez teatr Czrevo.

W niedzielę maturzyści uczestniczyli w Boskiej Liturgii, po której odbyło się podsumowanie i zakończenie spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz życzymy Bożej pomocy w nadchodzących egzaminach.

Pamiętajcie o spotkaniu studentów w październiku, a tym czasem do zobaczenia już w maju.

Relacja z Modlitewnego Spotkania Maturzystów rozpoczyna się od około 6:20.