W tym roku po raz kolejny w okresie postu przed świętem Bożego Narodzenia Zarząd Centralny Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce zorganizował Świąteczną Zbiórkę żywności.

Zbiórka odbyła się w dniach 14 – 16 grudnia w 10 sklepach sieci PSS Społem w Białymstoku.

Dnia 16 grudnia – w niedziele na terenach białostockich parafii odbyła się kwesta mające na celu zebranie funduszy na dokupienie brakujących artykułów spożywczych.

W zbiórce jak i w kweście wolontariuszami byli członkowie białostockich bractw parafialnych. W tym roku, tradycyjnie, Bractwo mogło liczyć na wsparcie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białymstoku.

Młodzież zbierała produkty o długim terminie ważności, takie jak: mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy i słodycze, z których następnie przygotowano paczki. W tym roku ilość ich była rekordowa – ponad 1000 sztuk.  

Paczki będą rozdawane w dniach 3-5 stycznia w biurze BMP w Polsce przy ul. Św. Mikołaja 3 w Białymstoku, w godz. 10:00 – 18:00.

Serdecznie zachęcamy do odebrania przez duchownych bądź Bractwa Parafialne większej liczby paczek i rozdania ich potrzebującym bezpośrednio w parafii. Prosimy o zadeklarowanie chęci odebrania paczek do dnia 28 grudnia 2018 r. pod numerem tel: 509-895-177.

Fot. Marcin Surynowicz