W tym roku po raz kolejny w okresie postu przed świętem Bożego Narodzenia z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jakuba Zarząd Centralny Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce zorganizował Świąteczną Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbyła się w dniach 13 – 15 grudnia w dziesięciu sklepach sieci PSS “Społem” w Białymstoku.

W niedzielę, 15 grudnia, na terenie białostockich oraz okolicznych parafii odbyła się kwesta mająca na celu zebranie środków niezbędnych do zakupu brakujących produktów spożywczych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy, którzy przez te kilka dni poświęcili swój wolny czas i okazali dobre serce pamiętając, że w okresie przedświątecznym największą radość powinno sprawić pomaganie drugiemu człowiekowi.

W zbiórce, jak i w kweście, wolontariuszami byli członkowie białostockich bractw parafialnych oraz prawosławna młodzież. W tym roku, Bractwo mogło liczyć dodatkowo na wsparcie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białymstoku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego oraz 50 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych.

Młodzież zbierała produkty o długim terminie ważności, takie jak: mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy i słodycze, z których następnie przygotowano paczki. W tym roku ilość ich była rekordowa – ponad 1200 sztuk.

Paczki będą rozdawane w dniach 2-4 stycznia 2020 r. w biurze BMP w Polsce przy ul. Św. Mikołaja 3 w Białymstoku w godz. 10:00 – 18:00.

Istnieje możliwość odebrania większej ilości paczek przez duchownych bądź Bractwa Parafialne, które mogą być rozdane potrzebującym bezpośrednio w parafii.

Prosimy o wyrażenie chęci odebrania paczek do dnia 28 grudnia 2019 r. na bmp.zcentralny@gmail.com.