Wakacje już za nami i w końcu nadszedł czas, aby wrócić do szarej rzeczywistości, z którą będziemy się mierzyć na naszych uczelniach.

Jednakże zanim na dobre rozkręci się życie studenckie, BMP w Polsce chciałoby Was – studentów – serdecznie zaprosić na Modlitewne Spotkanie, które będzie miało miejsce na św. Górze Grabarce w dniach 11-13.X.2019 r.

Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazje spotkać osoby z całej Polski, co pozwoli na wymianę doświadczeń związanych ze studiowaniem. Na pewno takie wskazówki przydadzą się Wam i pozwolą łatwiej przebrnąć przez rok akademicki. Być może będziecie mieć okazję poznać nowych znajomych, z którymi będzie się uczyć na jednej uczelni, a bez przyjazdu tutaj, nie wiedzielibyście nawet o ich istnieniu.

To wydarzenie pozwoli Wam również zadać pytania skierowane do duchownych, którzy będą nam towarzyszyć przez całe wydarzenie. Warto, więc przygotować się wcześniej, aby mieć już przygotowaną całą kartkę. Na pewno żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

Spotkanie to również możliwość pracy na rzecz monasteru, która bardzo zbliża do siebie ludzi.

Na Grabarce jak nigdzie indziej będziecie mieli okazję wyciszyć się i nabrać sił duchowych, biorąc udział w nabożeństwach. To także okazja, aby pomodlić się za pomyślność w nadchodzącym roku akademickim.

W tym roku będziemy mieli okazję gościć Tomasza Jakimiuka, który prowadzi blog podróżnicy ,,Jak To Daleko”.

To, co napiszę jest namiastką tego, kim jestem. Jednak rzuci Ci światło, z jakim człowiekiem i osobowością masz do czynienia. Jestem twórcą internetowym – blogerem i podróżnikiem z Podlasia. Kiedyś chciałem dojechać z Podlasia do Maroka, zrobiłem to autostopem. Później pomyślałem, że spoko, by było dostać się do Ameryki Południowej. Nie zrobiłem tego… Znaczy się zrobiłem. Przepłynąłem Atlantyk jachtem, jednak wylądowałem na Karaibach, Bahamach i finalnie dotarłem do Meksyku, a to Ameryka Północna – jak wiesz, a nie Południowa. Później pojawiła się hulajnoga, która urozmaiciła autostop. Pomyślałem, że z Podlasia ruszę do Chin. I jak myślisz, co zrobiłem? No pojechałem! Wróciłem, uśmiechnięty i cały. Wymyśliłem kolejną wyprawę do Pakistanu – lądem z Podlasia, a co! Co zrobiłem? Wziąłem hulajnogę, wyciągnąłem kciuka i pojechałem.

,,Co zrobiłem, że tu jestem?” jaktodaleko.pl

Tomasz odbył w tym roku podróż po Afryce. Swoją przygodę rozpoczął od lotu do Izraela skąd wyruszył hulajnogą oraz autostopem na południe, aż do RPA. 

Jeśli chcecie posłuchać przygód, który przytrafiły się Tomkowi na żywo podczas jego podróży, zapraszajcie znajomych i przybywajcie licznie na nasze wydarzenie.

*Program wydarzenia:

Piątek  – 11 października

17:00 – Wieczernia (Sakrament Spowiedzi)
20:00 – Kolacja
20:30 – Wieczór integracyjny

Sobota – 12 października

  9:00 – Boska Liturgia (Sakrament Eucharystii)
10:30 – Śniadanie
11:00 – Prace na rzecz monasteru
13:30 – Obiad

14:00 – Spotkanie z Biskupem

15:15 – Spotkanie z Tomaszem Jakimiukiem
17:00 – Całonocne Czuwanie (Sakrament Spowiedzi)
20:00 – Kolacja
20:30 – Wieczorne refleksje

Niedziela – 13 października

  9:30 – Czasy
10:00 – Boska Liturgia (Sakrament Eucharystii)
11:30 – Obiad
12:00 – Podsumowanie i zakończenie spotkania 

*Program może ulec zmianie o czym zostaniecie poinformowani mailowo oraz poprzez wpis na wydarzeniu.


Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł – opłata wnoszona na miejscu wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do zapisu online. Pamiętajcie, że opłatę można wnieść również na miejscu. Wiedza o liczbie uczestników jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu możemy, np.: zrobić zakupy na odpowiednią liczbę osób, bądź przygotować odpowiednią ilość posiłków.


Wydarzenie jest organizowane dla studentów z całej Polski. Zdajemy sobie sprawę, że dojazd na miejsce Spotkania może być ciężki dlatego jeśli ktoś z Was jedzie np. swoim samochodem i mógłby zabrać kogoś z okolicy lub po drodze prosimy o umieszczenie ogłoszenia na wydarzeniu, tak aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze Spotkania.


Na Spotkanie należy ze sobą zabrać:

  • śpiwór,
  • ciepłe ubranie,
  • modlitewnik.

Posiłek oraz nocleg zapewnia organizator.

Dziewczęta obowiązują długie spódnice i chustki na głowach, a Panów – długie spodnie i zakryte ramiona.


Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatora:
Paweł Turczyński
Tel.: 780 049 075
e-mail: bmp.zcentralny@gmail.com