Jesień zawitała w nasze progi, a to znak, że nadszedł czas na Modlitewne Spotkanie Studentów, które odbędzie się w dniach 9-11.X.2020 r. W tym roku postanowiliśmy zaprosić Was, po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej, który od ponad 500 lat zachowuje wierność świętemu prawosławiu.

Dlaczego warto spędzić ten weekend wraz z nami?

Naszym zdaniem początek roku akademickiego to dobry moment, aby na krótki moment zatrzymać się w pędzie doczesnego życia i choć na chwilę “złapać oddech”. Pozwoli Wam to spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy i docenić otaczający nas świat oraz ludzi wokół siebie.

To również trzy dni podczas, których będziecie mogli naładować swoje ,,duchowe akumulatory”. W Monasterze znajduje się ikona św. Onufrego za pośrednictwem, którego będziemy modlić się za pomyślność na nadchodzący rok akademicki. To także doskonała okazja do podziękowania Bogu za miniony rok.

Ostatnim powodem, dla którego warto przyjechać na Modlitewne Spotkanie Studentów, jesteście Wy – grono młodych ludzi, którzy mogą się wiele od siebie nauczyć. Nasza prawosławna społeczność jest niewielka, więc każda chwila, w której możemy razem spędzisz czas jest na wagę złota i co najważniejsze, zawarte przyjaźnie podczas takich wydarzeń pozostają na lata.

Zgodnie ze słowami “wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy” [Mk 9, 23] i my ufamy, że uda Wam się dotrzeć do nas, aby wspólnie spędzić czas.

W programie wydarzenia będzie również przewidziany czas na rozmowy z duchownymi, którym będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Planujemy również przeprowadzić, krótkie warsztaty z robienia świeczek, które być może uda się i Wam osobiście zrobić. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie poniżej.

Program wydarzenia zostanie podany w najbliższych dniach.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zapisy online. 

Wiedza o liczbie uczestników jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu możemy, np.: zrobić zakupy na odpowiednią liczbę osób, bądź przygotować odpowiednią liczbę posiłków oraz miejsc noclegowych.


Wydarzenie jest organizowane dla studentów z całej Polski. Zdajemy sobie sprawę, że dojazd na miejsce Spotkania może być ciężki dlatego jeśli ktoś z Was jedzie np. swoim samochodem i mógłby zabrać kogoś z okolicy lub po drodze prosimy o umieszczenie ogłoszenia na wydarzeniu na FB, tak aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze Spotkania.

UWAGA!

Dodatkowo, aby ułatwić dotarcie na miejsce, organizujemy transport z Terespola o godzinach dostosowanych do przyjazdu pociągów. Ważne, aby zaznaczyć odpowiednią opcje w formularzu z zapisami. Z każdym z Was będziemy się kontaktować w tej sprawie indywidualnie.


Na Spotkanie należy ze sobą zabrać:

  • śpiwór,
  • ciepłe ubranie.

Posiłek oraz nocleg zapewnia organizator.

Dziewczęta obowiązują długie spódnice i chustki na głowach, a Panów – długie spodnie i zakryte ramiona.


Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatora:
Paweł Turczyński
Tel.: 780 049 075 – w związku z ograniczonym zasięgiem na miejscu prosimy o kontakt za pomocą aplikacji WhatsApp oraz Viber.
e-mail: bmp.zcentralny@gmail.com