Zarząd Centralny Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce pragnie poinformować, iż z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy XLII Ogólnopolska Paschalna Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę została wyznaczona na termin 28 – 30 maja 2021 r.

Aktualnie wydarzenie planowane jest w formie stacjonarnej. Jednak jego forma jest uzależniona od aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce. Prosimy o obserwowanie tego wpisu, aby być na bieżąco ze zmianami.

Szczegółowy program wydarzenia zostanie zaprezentowany w niedługim czasie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wideo oraz foto towarzyszącemu XLII Ogólnopolskiej Paschalnej Pielgrzymce Młodzieży Prawosławnej.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zwycięzcom przewidziano nagrody:
a) konkurs fotograficzny
– do lat 18:
I miejsce – 250 zł
II miejsce – 100 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe
– do lat 26
I miejsce – 250 zł
II miejsce – 100 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe
b) konkurs wideo
– do lat 18:
I miejsce – 250 zł
II miejsce – 100 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe
– do lat 26
I miejsce – 250 zł
II miejsce – 100 zł
III miejsce – nagrody rzeczowe
Organizator zastrzega prawo do wyróżnienia dodatkowych prac i ich nagrodzenia.
Co należy zrobić, aby wziąć udział?
1. Zaprezentuj w formie krótkiego filmu, jak przeżywasz okres Wielkiego Postu oraz radości ze Zmartwychwstania Pańskiego.
2. Wykonaj zdjęcie w okresie Paschy lub podczas wydarzenia – Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej na św. Górę Grabarkę ukazujące radość ze Zmartwychwstania Pańskiego
Film o czasie trwania nie większym niż 5 min o tematyce jak wyżej powinien zostać przesłany do dnia 17.05.2021 na adres bmp.zcentralny@gmail.com
Maksymalnie dwa zdjęcia powinny zostać przesłanie do dnia 14.06.2021 na adres bmp.zcentralny@gmail.com
Konkurs jest wspófinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Drodzy Bratczykowie,
w programie wydarzenia przewidzieliśmy tradycyjne “100 pytań do”. Zdaje sobie sprawę, że czasem pytania, na które chcemy znać odpowiedź przychodzą z dnia na dzień i łatwo je zapomnieć do czasu wydarzenia, więc umożliwiamy Wam ich zadawanie w dowolnym momencie wypleniając poniższy formularz, który będzie dostępny do 30.04.2021. Możliwość zadawania pytań będzie również na miejscu.