Jesień zawitała w nasze progi, a to znak, że nadszedł czas na Modlitewne Spotkanie Studentów, które odbędzie się w dniach 24-26.IX.2021 r. Zgodnie z Waszymi odpowiedziami w ankietach postanowiliśmy się spotkać z Wami jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Uwaga!
W związku z wprowadzonym stanem wyjątkowym w Polsce wydarzenie zostało przeniesione do Monasteru w Supraślu

Dlaczego warto spędzić ten weekend wraz z nami?
Naszym zdaniem początek roku akademickiego to dobry moment, aby na krótki moment zatrzymać się w pędzie doczesnego życia i choć na chwilę “złapać oddech”. Pozwoli Wam to spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy i docenić otaczający nas świat oraz ludzi wokół siebie.
To również trzy dni podczas, których będziecie mogli naładować swoje ,,duchowe akumulatory”. 

Ostatnim powodem, dla którego warto przyjechać na Modlitewne Spotkanie Studentów, jesteście Wy – grono młodych ludzi, którzy mogą się wiele od siebie nauczyć. Nasza prawosławna społeczność jest niewielka, więc każda chwila, w której możemy razem spędzisz czas jest na wagę złota i co najważniejsze, zawarte przyjaźnie podczas takich wydarzeń pozostają na lata.

W programie wydarzenia będzie również przewidziany czas na rozmowy z duchownymi, którym będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania.
Program wydarzenia zostanie podany w najbliższych dniach.


W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zapisy online. 

Wiedza o liczbie uczestników jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu możemy, np.: zrobić zakupy na odpowiednią liczbę osób, bądź przygotować odpowiednią liczbę posiłków oraz miejsc noclegowych.


Wydarzenie jest organizowane dla studentów z całej Polski. Zdajemy sobie sprawę, że dojazd na miejsce Spotkania może być ciężki dlatego jeśli ktoś z Was jedzie np. swoim samochodem i mógłby zabrać kogoś z okolicy lub po drodze prosimy o umieszczenie ogłoszenia na wydarzeniu na FB, tak aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze Spotkania.


Na Spotkanie należy ze sobą zabrać:

  • śpiwór,
  • ciepłe ubranie.

Posiłek oraz nocleg zapewnia organizator.

Dziewczęta obowiązują długie spódnice i chustki na głowach, a Panów – długie spodnie i zakryte ramiona.


Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatora:
Aleksandra Gryk
Tel.: 791 767 005
e-mail: bmp.zcentralny@gmail.com