Zjazd Zarządów Bractw Diecezjalnych w Białej Podlskiej

Drukuj
Opublikowano Ksenia Andrejuk

W dniach 3-5 lutego 2017 roku w Białej Podlaskiej odbył się Zjazd Zarządów Bractw Diecezjalnych Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce. W zjeździe udział wzięły Zarządy Diecezjalne wraz z ich opiekunami duchowymi oraz goście zagraniczni z Rosji.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek od wspólnej kolacji. Następnie wszyscy udali się na oglądanie wystawy „Ikona – Święta Tajemnica” do Muzeum Południowego Podlasia. Podczas wystawy uczestnicy zgromadzenia mieli możliwość obejrzenia ikon, które pochodziły z XIX wieku a nawet XVIII wieku. Po części kulturowej wszyscy udali się na plebanię parafii wojskowo- cywilnej p.w. Św. Apostoła i Ewangelisty Marka by wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych.

Kolejny dzień rozpoczął się Świętą Liturgią w Cerkwi p.w. Śww. Cyryla i Metodego. Kolejnym punktem programu były obrady, które odbyły się w Centrum Kultury Prawosławnej.Zostały omówione plany zarządów na obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz plany na najbliższą przyszłości. Duża część obrad została poświęcona omówieniu organizacji Ogólnopolskiej Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej na Św. Górę Grabarkę. Po południu miało miejsce WsienocznojeBdienije. Sobotni wieczór zakończył się prezentacją gości zagranicznych, którzy przybliżyli uczestnikom zjazdu działalność rosyjskiej młodzieży.

Następnego, ostatniego dnia, młodzież uczestniczyła w Świętej Liturgii w Cerkwi p.w. Św. Apostoła i Ewangelisty Marka. Po nabożeństwie przewodniczący Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce, Maciej Owsiejczuk, podziękował bialskim proboszczom za ich gościnę oraz wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i siły przy organizacji Zjazdu Zarządów Bractw Diecezjalnych Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

FreshJoomlaTemplates.com

Copyright © 2012-2013 Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone.