Małanka w Porosiukach

Drukuj
Opublikowano Natalia Rusinowicz

Po raz kolejny w Dworku „Helena” w Porosiukach odbył się tradycyjny bal noworoczny organizowany przez BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej we współpracy z BMP w Białej Podlaskiej. W tym roku goście, w tym licznie zgromadzona młodzież, a wspólnie na sali trzy pokolenia, bawili się przy muzyce zespołu „Master Dance” z Białegostoku.


Wieczór rozpoczęli przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego BMP, którzy przywitali wszystkich przybyłych. Głos zabrał również o. Marcin Gościk, opiekun duchowy Bractwa. Następnie po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie rozpoczęła się zabawa.

Gościom podano gorące dania, a gdy pokrzepili swoje siły fizyczne, od razu ruszyli na parkiet.Podczas balu, jeszcze przed północą odbyła się aukcja charytatywna oraz loteria, które poprowadziła matuszka Monika Gościk. W holu można było zakupić różnego rodzaju gadżety, m.in: kubki z nadrukami, vouchery na zabiegi kolagenowe oraz wejściówkki do klubu ProGym, kalendarze Bractwa i wiele innych wartościowych fantów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, a także zakup specjalnych pomocy dydaktycznych, takich jak: książki dotykowe, gry, zabawki edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niewidomych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Dochód z aukcji pobił zeszłoroczny rekord.

Atrakcją wieczoru był występ taneczny w wykonaniu grupy młodzieży prawosławnej działającej w bractwie przy parafii św. Serafima z Sarowa w Brześciu. Nagrodzono ich gorącymi brawami. Opiekunami grupy są o. Michał Mandrik i matuszka Olga Mandrik, którzy również przybyli do Porosiuk ze swoimi podopiecznymi.

Niestety czas mijał bardzo szybko. Nagle zegar wybił 6.00 rano i tańce musiały dobiec końca. Nikt nie chciał kończyć zabawy, co świadczy o tym, że była ona udana.Zarząd BMP DL-Ch szczególne wyrazy podziękowania kieruje do o. Marcina Gościka – opiekuna duchowego BMP DL-Ch, matuszki Moniki Gościk oraz gospodyni Dworku w Porosiukach – Pani Heleny wraz z córką Moniką oraz całą ekipą, która od wielu już lat gości uczestników Małanki. Dziękujemy z całego serca również wszystkim ofiarodawcom fantów na aukcję. Dzięki Wam możemy pomóc dzieciom!


Zdjęcia: Mirosław Szołucha, Jakub Marczuk

Za: www.bmplublin.pl

FreshJoomlaTemplates.com

Copyright © 2012-2013 Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone.