Aleksander Wasyluk laureatem Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego

Drukuj
Opublikowano Maciej Owsiejczuk

Dnia 25 października 2017 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku odbyła się uroczysta Gala wręczenia dorocznej Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2016/2017.

 

Wśród wybranych przez Kapitułę siedmiu laureatów znalazł się Aleksander Wasyluk - pomysłodawca, współzałożyciel i koordynator serwisów Cerkiew.pl i Orthphoto.net oraz były Przewodniczący i wieloletni działacz Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

Aleksander Wasyluk został nagrodzony za „działalność na rzecz promocji prawosławia w kraju i zagranicą” (w ramach działalności Stowarzyszenia OrthNet i serwisu internetowego OrthPhoto, z wystawą fotograficzną „Kolory Prawosławia. Polska” odwiedził ponad 50 miejsc w 15 krajach.

Podczas uroczystej Gali, Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce reprezentował obecny Przewodniczący – Maciej Owsiejczuk.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za jego dotychczasową pracę na rzecz Cerkwi Prawosławnej i życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejne działania!

 

Foto: Tomasz Grześ

FreshJoomlaTemplates.com

Copyright © 2012-2013 Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone.