Światowa Rada Kościołów (WCC) serdecznie zaprasza młodych chrześcijan do udziału w WCC Stewards Programme

Drukuj
Opublikowano

 

 Celem jest zdobycie umiejętności i nowych doświadczeń na spotkaniu Komitetu Centralnego Światowej Rady Kościołów.

Spotkanie odbędzie się w dniach 23.08.2012 -7.09.2012 na Krecie (Grecja).

Uczestnicy powinni mieć od 18 do 30 lat.

Podczas spotkania stewardzi będą pracować jako wolontariusze w takich obszarach jak finance, nagłośnienie, pomoc na sali konferencyjnej, przygotowywanie ekumenicznych modlitw porannych i wieczornych, biuro prasowe oraz w obszarach związanych z administracją i szeroko rozumianym wsparciem organizatorów.

 

  Komitet Centralny ŚRK spotyka się co 18 miesięcy aby monitorować i  wyznaczać kierunki pracy dla ŚRK. W spotkaniubędzie uczestniczyć około150 kościelnych reprezentantów, doradców i obserwatorów z Kościołów i organizacji stowarzyszonych na całym świecie Dwudziestu pięciu stewardów będzie dbało o to, żeby spotkane doszło do skutku i  przebiegło zgodne z założeniami.

 Przed spotkaniem stewardzi będą uczestniczyć w szkoleniu, na którym zostaną  przedstawione  kluczowe kwestie ruchu ekumenicznego na całym świecie. Ostatni etap programu stewardów, po spotkaniu, będzie skoncentrowany na opracowaniu ekumenicznych projektów, które stewardzi będzie realizować w domu.

Bycie stewardem oznacza ciężką pracę, ale również unikalne doświadczenie ekumeniczne, doświadczenie wspólnoty z młodymi ludźmi z różnych Kościołów, krajów i kultur.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.oikoumene.org/en/news/news-management/eng/a/article/1634/apply-now-stewards-progr-2.html

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Martą Całpińską - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Copyright © 2012-2013 Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Wszelkie prawa zastrzeżone.